אמנון אברמוביץ

אברמוביץ אמנון -עיתונאי

אמנון נולד בקיבוץ ניר עם ב - 1951, לרוזה וליוסף אברמוביץ . הוא , נשוי לרחל ולהם שני בנים. בילדותו עברה המשפחה לקרית אתא. כאן למד בבי"ס "לוחמי הגיטאות" ובתיכון "דביר" והתגייס.

עם שיחרורו מצה"ל בשנת 1972 התחיל ללמוד משפטים.

במלחמת יום כיפור שרת כשריונר במילואים והוצב כמפקד טנק בסיני באוגדתו של אריק שרון. הטנק שלו ספג פגיעה ישירה. פצוע המשיך להלחם עד שנפגע שנית. על פועלו בקרב הזה קיבל צל"ש. הוא אושפז במצב קשה ועבר עשרות ניתוחים, שבמהלכם סיים את לימודיו.

את דרכו העיתונאית התחיל אחרי המהפך הפוליטי ב - 1977,בעיתון "על המשמר". הוא התקדם במהירות והפך לסגן עורך המוסף. אח"כ ערך טור שבועי קבוע תחת הכותרת " יעלה ויבוא". נקרא "האיש בעל מידע הזהב".

שפתו עשירה בדימויים ובניואנסים ומתובלת בעוקצנות. לזכותו מספר "סקופים" כמו תאום עדויות בין הצמרת למוסד בנושא חלאד משעל וחשיפת עדותו של דני יתום, עדות שבה הטיל יתום את האחריות הכושלת בירדן על ראש הממשלה, על שר הביטחון ועל ראש השב"כ. את דרכו בטלביזיה החל ב"יומן", שבועיים אחרי רצח רבין. אז זקף לזכותו את אחד הסקופים הגדולים ביותר - "שמפניה", חשיפת סוכן השב"כ, אבישי רביב. הוא ידע לעקוף את הצנזורה בצורה חכמה ומבריקה.אדם ברוך קרא לו "הצדיק שלנו".

אמנון המזדהה עם השמאל, ותומך בהחזרת שטחים עשה צרות צרורות לנתניהו והעריך רבות את יצחק רבין.

הוא זכה בפרס משה רון, פרס עיתונות מטעם האיגוד הארצי של עיתונאי ישראל. סיסמתו ש"הפשע האמיתי להיות עני".

סיכמה אסתר פדידה ע"פ קטעי עיתונות בארכיון בית פישר.