יעקב בן דניאל

בן דניאל יעקב תושב המקום משנת 1951 מאז עלותו ארצה מעיראק.

יעקב נולד בשנת 1932 בנאסריה שבעיראק, שבעה קילומטרים בלבד מאור כשדים התנכית. הוא למד בביה"ס הממלכתי המקומי והמשיך בתיכון היהודי בבגדאד.

ב-1951 עלה ארצה בגפו ובעקבות חבר הגיע לכפר אתא. התגייס לצה"ל, שם שרת בגדוד שלוש עשרה בחטיבת "גולני". עם שחרורו הגיע למעברת כפר אתא שם התגוררו בני המשפחה שעלו בינתיים ארצה. תעודותיו כבוגר תיכון סייעו לו לקבל עבודה כפועל בבית החרושת "אתא".

בפעילותו הציבורית החל עם היבחרו להנהלת קופת התגמולים במפעל. בשנת 1957 כשפרצה השביתה הגדולה בביהח"ר היה בן דניאל דוברם של השובתים. לאור פועלו ב"שביתה הגדולה" נבחר לועד העובדים. בשנת 1959 נבחר לתפקיד מזכיר ההסתדרות בעיר וכיהן בתפקידו עד שנת 1974. הוא דאג לעצמאותו הכלכלית של הסניף, הקים אצטדיון כדורגל, טיפח את קבוצות הספורט ובנה את בית ההסתדרות ברחוב רמז, בית מועד בקרית בנימין ובית הנוער העובד בכפר אתא.

ב-1965 נבחר למועצת העיר וקיבל את תיק החינוך שעמד תמיד בראש מעייניו. ארבע שנים אח"כ כבר היה לסגן ראש העיר ועשה ימים ולילות בגיבוש הרפורמה בחינוך והקמת חטיבות הביניים.

בין השנים 1983-1989 כיהן כראש העיר, ביסס את מעמדה הכלכלי, עמד מאחורי הכנת תוכניות תשתית מסודרות, הקים את המתנ"ס העירוני ובנה את מרכז הספורט בגבעת הרקפות.